Brazylijska siatkówka w żałobie. "Straciliśmy lidera, ikonę"

Siatkówka
Brazylijska siatkówka w żałobie. "Straciliśmy lidera, ikonę"
fot. PAP

W wieku 89 lat zmarł Walter Pitombo Larangeiras, znany jako Toroca. Był prezesem Brazylijskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CBV). – To bardzo smutny dzień dla brazylijskiej siatkówki, która straciła lidera, ikonę – powiedział wiceprezes CBV Radames Lattari.

Historia życia zmarłego prezesa splatała się z historią brazylijskiej siatkówki ostatnich dekad. Walter Pitombo Larangeiras urodził się w 1933 roku. Był zawodnikiem, trenerem, a następnie działaczem. Funkcję prezesa CBV pełnił w latach 1995–97 i od 2014 roku do śmierci. Przez lata aktywnie uczestniczył w rozwoju brazylijskiej siatkówki, która - również m.in. dzięki jego pracy - stała się światową potęgą.

 

"CBV z ogromnym żalem informuje o śmierci w wieku 89 lat prezydenta Waltera Pitombo Laranjeirasa, znanego jako Toroca. Przez całe życie kochał sport, zwłaszcza siatkówkę. Linia jego osiągnięć i poświęcenia zapisze się w historii sportu narodowego" – napisała Brazylijska Konfederacja Piłki Siatkowej w mediach społecznościowych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Confederação Brasileira de Voleibol 🏐 (@cbvolei)

 

– To bardzo smutny dzień dla brazylijskiej siatkówki, która straciła lidera, ikonę. Dla mnie osobiście to strata jednego z najwspanialszych przyjaciół, jakich miałem w życiu. Trudno znaleźć słowa, aby opisać Torocę, wyjątkową, inteligentną, lojalną osobę. Był przyjacielem i partnerem oddanym sportowi i rodzinie – powiedział wiceprezes CBV Radames Lattari.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - USA 3:1. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie