Fernando Santos: Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem

Piłka nożna
Fernando Santos: Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem
fot. Cyfrasport

- W życiu czegoś takiego nie widziałem i nie mam dla tego wytłumaczenia. Do przerwy graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy 4, 5, może 6 okazji na strzelenie gola. W przerwie rozmawialiśmy o tym, żeby to utrzymać, jednak później wydarzyło się coś, czego nie rozumiemy. Wystarczy tylko przeprosić, ale zrozumieć jest bardzo trudno - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos po blamażu "Biało-Czerwonych" w meczu z Mołdawią (2:3).

Na początku wywiadu dziennikarz Polsatu Sport Szymon Rojek zapytał selekcjonera o to, czy przeżył w trakcie swojej kariery coś podobnego.

 

- Nie, w życiu czegoś takiego nie widziałem i nie mam dla tego wytłumaczenia. Do przerwy graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy 4, 5, może 6 okazji na strzelenie gola. W przerwie rozmawialiśmy o tym, żeby to utrzymać, jednak później wydarzyło się coś, czego nie rozumiemy. Wystarczy tylko przeprosić, ale zrozumieć jest bardzo trudno - powiedział Santos.

 

ZOBACZ TAKŻE: Załamany Piotr Zieliński po meczu z Mołdawią. "Jestem zmiażdżony. Biorę to na siebie"

 

Następnie nasz redakcyjny kolega chciał zapytać, czy tak obfity kubeł zimnej wody może podziałać na drużynę stymulująco i zmotywować ją do większego wysiłku w kolejnych spotkaniach. Nie zdążył, ponieważ selekcjoner zaczął kontynuować swój wywód.

 

- Pozwoliliśmy przeciwnikom grać, a wystarczyło robić to, o czym mówiliśmy w przedmeczowych wywiadach, czyli szanować piłkarzy z Mołdawii, tak samo, jak szanowaliśmy kilka dni temu Niemców. Traktować ich na poważnie aż do samego końca - dodał.

 

Następnie Rojek powtórzył planowane wcześniej pytanie.

 

- Oczywiście, że musimy wyciągnąć z tego wnioski. To się nie ma prawa powtórzyć, bo to też nie było tak, że to Mołdawianie grali po przerwie rewelacyjnie, tylko to my podaliśmy im ten mecz - podsumował szkoleniowiec.

 

Szymon Rojek/AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie