Polonia Warszawa z awansem do kolejnej rundy. Świetny mecz napastnika gospodarzy

Polonia Warszawa jako ostatni zespół przeszła rundę wstępną Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Rafała Smalca pokonali w czwartkowy wieczór Siarkę Tarnobrzeg 3:2. Bohaterem spotkania został Paweł Tomczyk, który zdobył dwa gole.

Polonia Warszawa i Siarka Tarnobrzeg w zeszłym sezonie dwa razy spotkały się w II lidze. W obu meczach 3:1 wygrała ekipa ze stolicy.

Gracze ze stolicy otworzyli wynik spotkania w 22. minucie. Po rzucie rożnym z prawego narożnika do piłki na bliższym słupku doszedł Paweł Tomczyk. Napastnik gospodarzy uderzeniem głową pokonał bramkarza Siarki Tarnobrzeg. Były napastnik Lecha Poznań potwierdził dobrą dyspozycję pod koniec pierwszej połowy. W 40. minucie przejął piłkę blisko środka boiska. Ruszył mocno w kierunku pola karnego. Wszedł w szesnastkę, i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał golkipera gości.

Druga połowa także obfitowała w piękne gole. W 61. minucie rzut wolny wykonywali piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Do piłki podszedł Piotr Cichocki, który uderzeniem z dystansu zdobył gola kontaktowego. W 67. minucie Polonia ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W szenastce futbolówkę otrzymał Marcin Kluska, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę strzelił trzeciego gola dla Polonii. W doliczonym czasie gry Siarka zdobyła jeszcze bramkę numer dwa, ale nie zmieniło to losów spotkania. Na listę strzelców wpisał Bartosz Krzysztofek.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:0)

Bramki: Paweł Tomczyk 22,40, Marcin Kluska 67 - Piotr Cichocki 61, Bartosz Krzysztofek 90+4