Wilfredo Leon wskazał problem przed finałem! "Przez to robimy dużo błędów"

Siatkówka
Wilfredo Leon wskazał problem przed finałem! "Przez to robimy dużo błędów"
fot. CEV
Wilfredo Leon wypowiedział się po awansie do finału mistrzostw Europy

Polscy siatkarze awansowali do finału mistrzostw Europy. Głos po bardzo ważnym zwycięstwo zabrał Wilfredo Leon. Reprezentant Polski ocenił, co było problemem Biało-Czerwonych w pierwszym secie półfinału.

Polscy siatkarze pokonali w półfinale mistrzostw Europy Słowenię 3:1. Leon w tym spotkaniu zdobył w sumie 25 punktów. Atakujący wiedział, że starcie ze Słowenią będzie trudne.

 

- Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Byłem przygotowany na takie spotkanie. Wiadomo, że to są wysocy zawodnicy, którzy dobrze blokują. Jestem zadowolony, bo wykonaliśmy swoją robotę i czekamy teraz na kolejny mecz - stwierdził Leon.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grbić po awansie do finału ME. Mówi o ryzyku

 

Zawodnik grający w zespole Sir Safety Perugia wypowiedział się także na temat nadchodzącego finału. Polacy zagrają o złoty medal czempionatu w sobotę 16 września.

 

- Już dzisiaj po kolacji będziemy mieli spokojniejszą głowę i skoncentrujemy się na finale - ocenił.

 

Marcin Lepa, który przeprowadzał wywiad z polskim zawodnikiem, zapytał o problemy Biało-Czerwonych na początku meczu. Warto bowiem przypomnieć, że podopieczni Nikoli Grbicia przegrali pierwszą partię półfinałowego starcia.

 

- Musimy być bardziej skoncentrowani od początku. Czasami za mocno czekamy na to, co będzie robić druga drużyna, przez co robimy dużo błędów. Sam widziałem, że w pierwszym secie zrobiłem chyba pięć błędów. Będziemy nad tym pracować - powiedział Leon.


Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Marcin Lepa/AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie