To nie był łatwy mecz! Osłabiona Asseco Resovia wygrała na Podpromiu

Asseco Resovia pokonała GKS Katowice.

Asseco Resovia pokonała GKS Katowice 3:0 w meczu 10. kolejki PlusLigi. Gospodarze wygrali w trzech setach, ale dwa z nich zwieńczyła rywalizacja na przewagi. W drużynie z Rzeszowa nie wystąpili Jakub Kochanowski i Torey DeFalco. W ekipie GKS zagrał Jonas Kvalen, który do niedawna reprezentował barwy Asseco Resovii.

Po dobrym otwarciu Asseco Resovii (4:1), fragment dobrej gry zaliczyli siatkarze z Katowic (5:8). Gospodarze odrobili straty (13:13) i w dalszej fazie seta przejęli inicjatywę. Rzeszowianie lepiej prezentowali się w polu zagrywki, punktowali w ataku i wypracowali sobie solidną zaliczkę (20:16). Utrzymali ją w końcówce, a seta zakończył zepsuty serwis gości (25:20).

Znacznie więcej emocji dostarczyła druga odsłona. Znów dobrze zaczęli rzeszowianie (5:2), jednak gra szybko się wyrównała (8:8). Gra obu ekip falowała. Gospodarze prowadzili 17:15, ale w kolejnych akcjach nie mogli skończyć ataków. Katowiczanie wygrali sześć akcji z rzędu, w trzech kolejnych akcjach zatrzymując rywali blokiem (17:21). Pięć następnych akcji padło dla odmiany łupem Asseco Resovii (22:21). Seta zwieńczyła gra na przewagi, nerwowa i niepozbawiona błędów. Wygrali ją gospodarze, a wynik na 28:26 ustalił skutecznym atakiem Stephen Boyer.

W trzecim secie katowiczanie również dotrzymywali kroku gospodarzom (10:9, 15:14). W środkowej części seta skuteczniejsi byli siatkarze z Rzeszowa – asa dołożył Boyer (17:14), ze środka zaatakował Karol Kłos (20:17). Przyjezdni nie rezygnowali jednak i dość niespodziewanie odrobili straty (21:21). Po autowym ataku rzeszowian goście mieli piłkę setową (23:24), znów jednak decydowała długa i zacięta gra na przewagi.Jedna z akcji w końcówce wzbudziła sporo kontrowersji. Spotkanie zakończył atakiem z przechodzącej piłki Kłos (32:30).

Skrót meczu Asseco Resovia - GKS:

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (17), Yacine Louati (15), Klemen Cebulj (14), Karol Kłos (10) – Asseco Resovia; Jonas Kvalen (15), Jakub Jarosz (12) – GKS. MVP: Klemen Cebulj (11/20 = 55% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Asseco Resovia – GKS Katowice 3:0 (25:20, 28:26, 32:30)

Resovia: Krzysztof Rejno, Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Yacine Louati – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Adrian Staszewski. Trener: Giampaolo Medei.
GKS: Marcin Waliński, Łukasz Usowicz, Jakub Jarosz, Jonas Kvalen, Bartłomiej Krulicki, Davide Saitta – Bartosz Mariański (libero) oraz Damian Domagała, Wiktor Mielczarek, Piotr Fenoszyn. Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki meczów 10. kolejki PlusLigi:

2023-12-05: PGE GiEK Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 23:25)
2023-12-05: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0 (25:20, 28:26, 32:30)
2023-12-05: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (wtorek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Bogdanka LUK Lublin (środa, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa (środa, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-06: Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Enea Czarni Radom (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport News)
2023-12-21: PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).