Ciekawa próba. Kamery uchwyciły, co Lewandowski powiedział do Viniciusa

Robert Lewandowski

Gdy w meczu o Superpuchar Hiszpanii Vinicius Junior podchodził do rzutu karnego, Robert Lewandowski próbował go zdeprymować. Krótką wymianę zdań pomiędzy Polakiem a Brazylijczykiem przytaczają hiszpańskie media.

Vinicius był niekwestionowanym bohaterem rozegranego w Rijadzie spotkania, wygranego przez Real 4:1. Już po dziesięciu minutach miał w dorobku dwa gole, a później dołożył jeszcze jedno trafienie.

Swoja ostatnią bramkę zdobył z rzutu karnego, zaledwie sześć minut po tym, jak kontaktowego gola dla Barcy strzelił Lewandowski. Brazylijski napastnik pewnie wykorzystał "jedenastkę", mimo że, jak piszą hiszpańskie media, "Lewy" starał się go zdeprymować.

"AS", "Marca" i "Mundo Deportivo" opisują sytuację, którą uchwyciły kamery telewizji Movistar+. Gdy Vinicius ustawiał piłkę na jedenastym metrze, polski gwiazdor Barcelony podszedł do niego i zapytał: - Ty strzelasz karnego?

- Co? - odparł nieco zaskoczony gracz Realu.

- Ty? - dopytywał Lewandowski, jakby starał się zachwiać pewnością siebie Brazylijczyka. - No to strzelaj - dodał.

Zaczepka kapitana reprezentacji Polski nie przyniosła jednak skutku. Chwilę po niej Vinicius trafił do siatki po raz trzeci i powiększył rozmiary prowadzenia Realu. W drugiej połowie gola dla "Królewskich" zdobył jeszcze Rodrygo i mecz zakończy się wynikiem 4:1 dla drużyny trenera Carlo Ancelottiego. Najlepszym graczem meczu o Superpuchar Hiszpanii został wybrany właśnie Vini Junior.