Rehabilitacja po wpadce! Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy PSG Stali Nysa

PSG Stal Nysa pewnie ograła Barkom Każany Lwów.

PSG Stal Nysa pewnie pokonała Barkom-Każany Lwów 3:0 w meczu 24. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Nysy słabo rozpoczęli to spotkanie, ale szybko przejęli inicjatywę. Pewnie wygrali w trzech setach i zrehabilitowali się za niespodziewaną porażkę 1:3 z Enea Czarnymi Radom w poprzedniej serii spotkań.

Premierowa odsłona miała dość dziwny przebieg. Gospodarze popełniali sporo błędów, zwłaszcza w polu serwisowym, a siatkarze ze Lwowa mieli kłopoty ze skończeniem ataków. W efekcie gra obu ekip falowała. Lepiej zaczęli goście (1:4), PSG Stal odrobiła straty (6:6), później znów przewagę uzyskał Barkom (7:11, 14:17), ale gospodarze znów wyrównali. Seta rozstrzygnęły akcje od stanu 22:22. Punktowy blok dał nysanom piłkę setową (24:22), po chwili skutecznie zaatakował Mousse Gueye, a w pole zagrywki powędrował Wasyl Tupczij. Gospodarze zdołali obronić piłkę, która przewinęła się po taśmie, a Maciej Muzaj zamknął seta skutecznym atakiem (25:23).

Początek drugiego seta toczył się przy przewadze Stali (3:0, 8:4). Siatkarze Barkomu dogonili rywali (9:9), wyrównana gra nie trwała jednak długo. Goście trzymali kontakt do stanu 14:13, a później siatkarze z Nysy odjechali z wynikiem (17:13, 20:15). W końcówce trzy błędy w ataku popełnił Tupczij, nie pomylił się natomiast Muzaj, który atakiem w dziewiąty metr ustalił wynik na (25:18).

W trzeciej partii wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 9:9. Później poszła punktowa seria Stali, która właściwie rozstrzygnęła losy seta i całego meczu. Gospodarze wygrali osiem kolejnych akcji (17:11) i w końcówce kontrolowali sytuację. Serwis gości w siatkę dał piłkę meczową, a w kolejnej akcji nysanie zakończyli rywalizację punktowym blokiem (25:18).

Skrót meczu Stal - Barkom-Każany:

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (20), Michał Gierżot (16), Zouheir El Graoui (10) – PSG Stal; Ilia Kovalov (9) – Barkom-Każany. MVP: Maciej Muzaj (18/29 = 62% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok).

PSG Stal Nysa – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

PSG Stal: Patryk Szczurek, Zouheir El Graoui, Nicolas Zerba, Maciej Muzaj, Michał Gierżot, Dominik Kramczyński – Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica. Trener: Daniel Pliński.
Barkom-Każany: Mousse Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Vitalii Kucher, Bohdan Mazenko, Kristers Dardzans. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki meczów 23. kolejki PlusLigi:

2024-03-05: KGHM Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 20:25, 20:25)
2024-03-05: Indykpol AZS Olsztyn – Enea Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:19)
2024-03-05: PSG Stal Nysa – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

2024-03-06: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – GKS Katowice (środa, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-06: Trefl Gdańsk – Aluron CMC Warta Zawiercie (środa, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-06: PGE GiEK Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-07: Jastrzębski Węgiel – Bogdanka LUK Lublin (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-07: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa (czwartek, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport).