Hat-trick Kyliana Mbappe!

Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe.

Piłkarze PSG pokonali na wyjeździe Montpellier 6:2 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe.

Paryżanie są coraz bliżej trzeciego z rzędu i 12. w historii tytułu mistrza kraju. Po trzech kolejnych remisach w 26. kolejce nie dali szans rywalom z Montpellier.

Goście już w 22. minucie prowadzili 2:0, ale jeszcze przed przerwą miejscowi doprowadzili do remisu. Na początku drugiej połowy sygnał do ataku drugim tego wieczora golem dał Mbappe, a później piłkarze trenera Luisa Enrique zdobyli jeszcze trzy bramki i nie popełnili błędu z pierwszej odsłony.

"PSG i Mbappe na +szóstkę+" - napisał tuż po końcowym gwizdku dziennik "L'Equipe", który przekazał, że największy obecnie gwiazdor francuskiego futbolu zdobył dla tego klubu już 250 goli.

Mbappe, który po sezonie prawdopodobnie opuści PSG, po raz drugi w sezonie popisał się hat-trickiem i z dorobkiem 24 trafień w 24 występach zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

A jego zespół, który jedynej porażki doznał 15 września w 5. kolejce z Niceą (2:3) Marcina Bułki, ma 59 punktów i już o 12 wyprzedza Brest. Wiceliderem w niedzielę zremisował z Lille OSC 1:1. Trzecie z 46 pkt jest AS Monaco.