Bundesliga: Gol Krzysztofa Piątka pogrążył Schalke 04

Krzysztof Piątek zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie ligowym.

Hertha Berlin pokonała 3:0 Schalke 04 w spotkaniu 14. kolejki Bundesligi. Trzecią bramkę dla zespołu Bruno Labbadii zdobył Krzysztof Piątek. Polak pojawił się na boisku w 78. minucie gry i już po dwóch minutach pobytu na placu gry mógł cieszyć się z trafienia. Jego gol pogrążył Schalke 04, dla którego był to 30. ligowy mecz bez zwycięstwa z rzędu.

Stołeczna ekipa objęła prowadzenie w meczu w 36. minucie spotkania. Gola na 1:0 zdobył Matteo Guendouzi. Po przerwie drugiego gola dołożył Jhon Cordoba. I to właśnie Kolumbijczyka Piątek zastąpił na boisku. W 80. minucie Piątek wykorzystał zagranie Vladimira Daridy za linię obrony. Polak znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Ralfem Fahrmannem. Napastnik reprezentacji Polski strzałem po ziemi pokonał bramkarza Schalke 04. W 89. minucie gry Piątek ponownie skierował piłkę do siatki, lecz wtedy znalazł się na pozycji spalonej.

Dla Piątka było to czwarte trafienie w tym sezonie Bundesligi. W ostatnich dniach głośno było na temat ewentualnego odejścia Polaka z Herthy. Zainteresowana 25-latkiem miała być Genoa, czyli klub, w którym Piątek prezentował się najlepiej w swojej karierze.

Sobotnim zwycięstwem Hertha przerwała serię trzech spotkań bez wygranej. Z kolei Schalke 04 nie wygrało 30 ostatnich ligowych spotkań. Zespół z Zagłębia Ruhry jest pogrążony w ogromnym kryzysie. Wkrótce może minąć rok od ostatniej ligowej wygranej "Die Koenigsblauen". Drużyna z Gelsenkirchen w tym sezonie ligowym w czternastu kolejkach zgromadziła zaledwie cztery punkty. To oczywiście sprawia, że Schalke zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi.