Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów wygrał i został liderem tabeli

Daniel Szczepan

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało trzeci z rzędu mecz ligowy. Tym razem "Górale" ulegli u siebie beniaminkowi - Ruchowi Chorzów 0:1. Tym samym "Niebiescy" zostali niespodziewanym liderem Fortuna 1 Ligi.

Drużynę Podbeskidzia poprowadził w niedzielnym meczu Dariusz Kołodziej. Przejął on tymczasowo obowiązki pierwszego trenera po tym, jak zwolniony został Mirosław Smyła. Szkoleniowiec utracił zaufanie zarządu po dwóch z rzędu porażkach, a zwłaszcza tej sprzed tygodnia - 0:5 ze Stalą Rzeszów.

W starciu z Ruchem nie dało się jednak zauważyć nagłej poprawy w grze "Górali". Zawodnicy z Bielska-Białej nadal mieli problemy z tworzeniem sobie dogodnych okazji strzeleckich, a najlepiej obrazują to statystyki pierwszej połowy: trzy celne strzały Ruchu względem tylko jednego po stronie Podbeskidzia.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. Nadal to goście z Chorzowa przeważali i szukali szansy na wyjście na prowadzenie. Znaleźli ją w 68. minucie za sprawą Daniela Szczepana. Napastnik wykorzystał płaską centrę, pokonując Matveia Igonena.

Dzięki zwycięstwu Ruch Chorzów awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Beniaminek ma 18 punktów na koncie i o jeden wyprzedza Puszczę Niepołomice.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

Bramka: Daniel Szczepan 68