PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja TV i stream online

Transmisja meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów o godz. 14:45 w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

Czas na starcie gigantów w PlusLidze! W sobotnie wczesne popołudnie dojdzie bowiem do arcyciekawie zapowiadającego się szlagieru pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Asseco Resovią Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

Rzeszowianie spisują się znakomicie w tym sezonie, czego dowodem pozycja lidera i cztery punkty przewagi nad drugim Jastrzębskim Węglem. Ekipa ze stolicy Podkarpacia po sensacyjnej porażce u siebie z Cuprum Lublin 2:3, wygrała dwa kolejne starcia przed własną publicznością - z PGE Skrą Bełchatów oraz Cerrad Enea Czarnymi Radom. W obu przypadkach bez straty seta.

Resovia odniosła najwięcej zwycięstw ze wszystkich drużyn w tym sezonie PlusLigi - 18, tylko trzykrotnie schodząc z parkietu pokonana.

ZAKSA plasuje się na czwartym miejscu z bilansem 15 wygranych i sześciu porażek. Po trzech zwycięstwach z rzędu mistrzowie Polski przegrali przed tygodniem w Gdańsku z Treflem 1:3 i do Resovii tracą już dziesięć punktów. Kędzierzynianie mają też za sobą spotkanie w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Siatkarze z Opolszczyzny przegrali na własnym parkiecie z Trentino Volley 2:3, mimo prowadzenia 2:0 i z drugiej lokaty awansowali do 1/8 finału.

W pierwszym meczu obu ekip w tym sezonie Resovia wygrała u siebie 3:0. Warto jednak podkreślić, że dwa sety kończyły się grą na przewagi. Jak będzie tym razem?