Jastrzębski Węgiel blisko półfinału. Trefl znów bez szans

Jastrzębski Węgiel blisko półfinału

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz drugi nie pozostawili rywalom z Trefla Gdańsk żadnych złudzeń i znów wygrali 3:0 (25:23, 25:12, 25:17). Wicemistrzowie Polski są bliscy awansu do półfinału fazy play-off PlusLigi.

Przypomnijmy - ćwierćfinałowa rywalizacja toczy się bowiem do trzech zwycięstw. W pierwszym meczu (w sobotę) także lepsza była ekipa z Jastrzębia-Zdroju, która wygrała 3:0. Dzień później gdańszczanie chcieli zrewanżować się wicemistrzom Polski, ale ci po raz kolejny okazali się zbyt mocni.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy szybko doprowadzili do wyniku 3:0. Później goście również zaczęli zdobywać punkty, ale jastrzębianie wciąż byli o kilka kroków przed nimi. W pewnym momencie miejscowi wypracowali sobie nawet sześć "oczek" zaliczki. Gdańszczanie zdołali wyrównać przy stanie 22:22, a później 23:23. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy zdobyli dwa ostatnie punkty i przypieczętowali zwycięstwo w pierwszym secie.

Druga odsłona to z kolei zdecydowana dominacja jastrzębian, którzy od początku do końca nie oddali rywalom prowadzenia. Przewaga rosła wraz z każdą kolejną minutą, aż w końcu osiągnęła wymiar 13 punktów. 25:12 - to wynik seta, w którym goście z Gdańska nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

W trzecim secie to również wicemistrzowie Polski byli stroną dominującą. Już na początku tej odsłony udało im się doprowadzić do stanu 5:0. Później konsekwentnie bronili swojej przewagi, dokładając kolejne punkty i zmierzając po drugie z rzędu zwycięstwo w trzech setach. Ostatecznie pokonali siatkarzy Trefla 25:17 i wygrali cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:12, 25:17)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Jastrzębskiego Węgla. Trzeci mecz w środę w Gdańsku.

Jastrzębski Węgiel: Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Moustapha M'Baye, Benjamin Toniutti - Jakub Popiwczak (libero) - Jan Hadrava, Eemi Tervaportti

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Bołądź, Jan Martinez Franchi, Lukas Kampa, Patryk Niemiec, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz - Luke Perry (libero) - Kamil Droszyński, Zhang Jingyin, Aliaksej Nasewicz, Mariusz Wlazły