Smutne wieści. Zmarł właściciel Lechii Gdańsk

Piłka nożna
Smutne wieści. Zmarł właściciel Lechii Gdańsk
Fot. Cyfrasport
Franz-Josef Wernze

W wieku 74 lat zmarł Franz-Josef Wernze. Niemiecki przedsiębiorca był szefem ETL Gruppe, a zatem od 2014 roku właściciela Lechii Gdańsk. Smutną wiadomość przekazał "Bild", niedługo później potwierdził ją klub z Trójmiasta.

Wernze i jego rodzina zaangażowani byli również w Victorię Koeln - klub z niemieckiej trzeciej ligi. Ponadto biznesman wspierał również w ostatnim czasie Lokomotiv Lipsk. W przeszłości był również członkiem rady nadzorczej 1.FC Koeln. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Raków Częstochowa rozbił Lechię Gdańsk. Mistrzostwo coraz bliżej

 

W 2014 roku ETL Gruppe kupiło większościowy pakiet udziałów w Lechii Gdańsk. Obecnie posiada go firma Advancesport AG, w którą zaangażowany jest syn Phillipe Wernze (syn Franza-Josefa) oraz Adam Mandziara. 

 

Od dłuższego czasu 74-letni przedsiębiorca zmagał się z chorobą. W ostatnich tygodniach coraz rzadziej pojawiał się na meczach Victorii Koeln. W piątek dziennikarze poinformowali o jego śmierci. Lechia wydała komunikat w tej sprawie. 

 

"Franz Josef Wernze był dla nas przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, życzliwości i hojności. Jego życie było poświęcone miłości do najbliższych i pasji do piłki nożnej, którą zawsze traktował z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. W okresie współpracy Pana Franza Josefa Wernze, Lechia Gdańsk odniosła największy w XXI wieku sukces sportowy, co na zawsze wpisało się w historię naszego klubu i miasta oraz dało nam nową jakość. Był on inspiracją dla wielu, zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców, którzy dzięki niemu odzyskali wiarę w potencjał Lechii Gdańsk" czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie