Poznaliśmy pierwszego finalistę Ligi Mistrzów!

Lautaro Martinez zdobył zwycięską bramkę dla Interu w meczu rewanżowym.

Inter Mediolan awansował do finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Simone Inzaghiego pokonali AC Milan w półfinale Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz wygrali 2:0, a drugi 1:0. W finale "Nerazzurri" zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym rywalizują Real Madryt i Manchester City.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki w meczu stworzyli sobie "Rossoneri". Sandro Tonali zagrał piłkę w pole karne w stronę niepilnowanego Brahima Diaza. Hiszpan miał mnóstwo miejsca, ale oddał słaby strzał, z którym z łatwością poradził sobie Andre Onana. Piłkarze Interu mieli pretensje do sędziego, gdyż ich zdaniem na początku akcji nie dostrzegł on faulu na Nicolo Barelli.

Zawodnicy obu drużyn grali dość ostro, ale arbiter w pierwszej części gry nie pokazał ani jednej żółtej kartki. Kolejną szansę na gola Milan miał w 38. minucie spotkania. Lewym skrzydłem przedarł się Rafael Leao. Portugalczyk doszedł do pozycji strzeleckiej, lecz futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie minęła słupek bramki Onany. "Nerazzurri" odpowiedzieli strzałem Edina Dżeko, z którym jednak poradził sobie Mike Maignan.

W końcówce pierwszej połowy Simone Inzaghi musiał dokonać wymuszonej zmiany. Plac gry z kontuzją opuścił Henrikh Mkhitaryan. Zastąpił go Marcelo Brozović. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Wydawało się, że w drugiej odsłonie spotkania Milan ruszy do odważnego ataku. Tymczasem jednak piłkarze Stefano Piolego nie mogli przedrzeć się przez szczelną defensywę Interu. Dodajmy, że dopiero w 56. minucie gry sędzia Clement Turpin pokazał pierwszy żółty kartonik. Napomniany został Malick Thiaw.

Niedługo później Niemiec musiał opuścić boisko z powodu urazu. Zmienił go Pierre Kalulu. W 74. minucie meczu padł gol na 1:0 dla Interu. Lautaro Martinez otrzymał podanie w polu karnym od wprowadzonego z ławki Romelu Lukaku. Argentyńczyk miał sporo miejsca do oddania strzału, po czym uderzył przy bliższym słupku i pokonał Maignana.

Kapitan "Nerazzurri" mógł podwyższyć na 2:0 kilka minut później. Próbował przelobować bramkarza Milanu, ale ten dobrze zareagował i wybił piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty upływały pod dyktando Interu. Gracze trenera Inzaghiego kontrolowali korzystny wynik do końca spotkania. Inter zwyciężył 3:0 w dwumeczu i zapewnił sobie awans do finału Ligi Mistrzów. Mediolańczycy powalczą o czwarty triumf w Champions League w historii klubu. W finale Inter zmierzy się z lepszym z pary Real Madryt - Manchester City.

Inter - AC Milan 1:0 (0:0)

Bramka: Martinez 74

Inter: Andre Onana - Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni - Denzel Dumfries, Nicolo Barella (85 Roberto Gagliardini), Hakan Calhanoglu, Henrikh Mkhitaryan (44 Marcelo Brozovic), Federico Dimarco (66 Robin Gosens) - Edin Dzeko (66 Romelu Lukaku), Lautaro Martinez (85 Joaquin Correa).

AC Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Malick Thiaw (64 Pierre Kalulu), Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Rade Krunjic, Sandro Tonali - Junior Messias (76 Alexis Saelemaekers), Brahim Diaz (76 Divock Origi), Rafael Leao - Olivier Giroud.

Żółte kartki: Barella, Martinez - Thiaw, Tonali, Krunic, Tomori.

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Inter Mediolan.