Otarł się o śmierć na boisku. Teraz przemówił ze szpitalnego łóżka

Bas Dost w niedzielnym meczu Eredivisie stracił przytomność

Bas Dost w trakcie niedzielnego meczu Eredivisie pomiędzy AZ Alkmaar a NEC Nijmegen stracił przytomność. Służby medyczne były zmuszone przeprowadzić szybką akcję reanimacyjną. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a sam piłkarz przemówił do kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W 90. minucie rywalizacji w Alkmaar napastnik gości upadł na murawę. Mecz został natychmiast przerwany, a służby medyczne błyskawicznie zaczęły go reanimować. To najprawdopodobniej uratowało mu życie. 34-latek został odwieziony do szpitala.

Jeszcze tego samego wieczora Dost podzielił się najnowszymi informacjami na temat swojego stanu zdrowia.

"Mam się dobrze. Pomoc, którą otrzymałem na boisku, była fantastyczna. Jestem teraz w szpitalu i czuję się dobrze. Dziękuję za całe wsparcie!" - przekazał.

Spotkanie nie zostało dokończone. Piłkarze zeszli do szatni przy stanie 2:1 dla NEC. Dost zaliczył gola i asystę.