Projekt Warszawa rozbił rywali! Siatkarski hit rozstrzygnięty w trzech setach

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie Miłosz Zniszczoł i Miguel Tavares oraz Artur Szalpuk z Projektu Warszawa podczas meczu PlusLigi.

W hitowym starciu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie przegrali z Projektem Warszawa 0:3. Starcie trzeciej i drugiej drużyny w tabeli nie dostarczyło spodziewanych emocji. Drużyna trenera Piotra Grabana zagrała kapitalne zawody i nie dała rywalom żadnych szans. W następnej kolejce Projekt zagra z niepokonanym Jastrzębskim Węglem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Warszawy, którzy szybko wywalczyli kilka oczek zaliczki (6:9, 7:11). Utrzymywali tę przewagę na przestrzeni seta (10:15, 16:20), grając skuteczniej od rywali w ataku, a przede wszystkim punktując blokiem (0–6 w całym secie). Artur Szalpuk zamknął tę część meczu skuteczną kiwką (19:25).

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku, znów inicjatywę przejęli goście. Projekt zaczął budować przewagę po dwóch asach Szalpuka (7:10). Zawiercianie złapali jeszcze kontakt (13:14), ale skuteczniejsza w ofensywie drużyna ze stolicy znów odskoczyła i zmierzała po wygraną. Gospodarze obronili dwie piłki setowe, ale atak Szalpuka wyjaśnił sytuację (22:25).

Początek trzeciego seta obiecujący dla zawiercian. Efektownym blokiem popisał się Trevor Clevenot (6:4), asa dołożył Karol Butryn (9:5). Przyjezdni szybko złapali kontakt (9:8), a później odrobili straty (11:11). Rozpoczęła się wyrównana walka obu drużyn, ale w końcówce Projekt odskoczył na dwa oczka po dwóch atakach Szalpuka (18:20). W końcówce ważne akcje skończył Bartłomiej Bołądź (19:23), Jurij Semeniuk wywalczył piłkę meczową (21:24), a Kevin Tillie zakończył to spotkanie mocnym uderzeniem (22:25).

Skrót meczu Aluron - Projekt:

Najwięcej punktów: Trevor Clevenot (14), Karol Butryn (12) – Aluron CMC Warta; Artur Szalpuk (18), Bartłomiej Bołądź (14), Kevin Tillie (10) – Projekt. Dominacja gości w bloku (2–14). MVP: Artur Szalpuk (15/24 = 63% skuteczności w ataku + 3 asy).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)

Warta: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Luke Perry (libero) oraz Michał Szalacha, Patryk Łaba, Szymon Gregorowicz. Trener: Michał Winiarski.
Projekt: Artur Szalpuk, Yurii Semeniuk, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Taylor Averill, Jakub Kowalczyk. Trener: Piotr Graban.

Wyniki i skróty meczów 10. kolejki PlusLigi:

2023-12-05: PGE GiEK Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 23:25)
2023-12-05: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0 (25:20, 28:26, 32:30)
2023-12-05: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:20, 30:28)
2023-12-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Bogdanka LUK Lublin 2:3 (25:20, 17:25, 25:20, 17:25, 19:21)
2023-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)
2023-12-06: Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Enea Czarni Radom (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport News)
2023-12-21: PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).