Esportowy klub Leśnodorskiego podbije Youtube? Fuzja AGO Gaming i Abstry

E-sport
Esportowy klub Leśnodorskiego podbije Youtube? Fuzja AGO Gaming i Abstry
fot. PAP

Gdy rywalizująca w grze Counter-Strike: Global Offensive drużyna AGO Gaming walczy w Nowym Jorku o awans w światowym rankingu, Bogusław Leśnodorski zdradza pomysły na rozwój nowego klubu. Esportową zespół połączy z inną spółką, w którą wcześniej zainwestował - Abstra.

Na początku grudnia ubiegłego roku Polskę obiegła informacja o tym, że Bogusław Leśnodorski, Jakub Szumielewicz, a także Maciej i Aleksander Wandzlowie zainwestowali w esportową organizację rywalizującą w grze Counter-Strike: Global Offensive AGO Gaming. Nieco wcześniej powyższe grono zostało również udziałowcami w spółce Abstra - największej na polskim YouTube grupie tworzącej treści. Jak się dziś okazało, udziały esportowego zespołu zostały wniesione do Abstra. Tak - według twórców - rozpoczyna się rewolucja.

Bogusław Leśnodorski i Aleksander Wandzel tłumaczą, że ruch ten zaowocuje m.in. powstaniem licznych treści esportowych na YouTube. - Abstra od dawna myślała o produkcji kontentu dedykowanego fanom esportu, ale bez bliskiego dostępu do drużyny bardzo trudno stworzyć ciekawe i angażujące treści. Stąd też nasza decyzja o połączeniu - czytamy na portalu pb.pl wypowiedź Leśnodorskiego. - Treści związane z e-sportem są niezwykle popularne na świecie i mają duży potencjał marketingowy, ponieważ są autentycznym nośnikiem emocji dla fanów. Istotniejszy jest jednak fakt, że komunikacja poprzez esport jest tak naprawdę jedynym sposobem, aby skutecznie dotrzeć do pasjonatów gier - dodał Wandzel.

Co może oznaczać fuzja? Być może Abstra otworzy nowy kanał, który w całości skupi się na produkcji esportowych filmów. AGO Gaming posiada w swoich szeregach grono ekspertów, które czuwać będzie nad ich rzetelnością. Wielce prawdopodobne jest również to, że w sam proces tworzenia zaangażowani będą sami gracze.

Nowi inwestorzy potwierdzili również, że budżet AGO Gaming zostanie potrójnie zwiększony, a sami reprezentanci „Aniołków” otrzymają dużo lepsze warunki do trenowania i rozwoju osobistego.

Swoją wartość spółka Dominika ‘GruBego’ Świderskiego udowadnia właśnie w Nowym Jorku. Polski zespół walczy z eXtatus o awans do prestiżowej ligi międzynarodowej ESL Pro League.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie