Nowy trener Warty Poznań

Piłka nożna
Nowy trener Warty Poznań
fot. PAP
Piotr Jacek został nowym trenerem piłkarzy pierwszoligowej Warty Poznań.

Prowadzący ostatnio rezerwy Legii Warszawa Piotr Jacek został nowym trenerem piłkarzy pierwszoligowej Warty Poznań. Zastąpił on Dawida Szulczka, który po zakończeniu sezonu odszedł z klubu. Do drużyny dołączył także dyrektor sportowy - Dawid Frąckowiak.

Jacek jest poznaniakiem, a swoją przygodę piłkarską zaczynał w SKS 13 Poznań, skąd trafił do Lecha. Występował także m.in. w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Amice Wronki. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę trenerską. Był w sztabie szkoleniowym Miedzi Legnica i trenerem rezerw Zagłębia Lubin. Samodzielnie prowadził także Stal Brzeg, Sokół Ostróda, Stomil Olsztyn, a przez ostatnie dwa sezony występujący w trzeciej lidze drugi zespół Legii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarska reprezentacja Polski poznała rywali w mistrzostwach świata

 

W poniedziałek spadkowicz z ekstraklasy poinformował również, że nowym dyrektorem sportowym Warty został Frąckowiak, który w sezonie 2018/19 pełnił tę samą funkcję w poznańskim klubie.

 

"Chcemy, aby Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak +Zieloni+ mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie pierwszej ligi. Uznaliśmy, że zasługuje na szansę, jaką niewątpliwie jest praca w pierwszoligowej Warcie" - powiedział Frąckowiak cytowany przez oficjalną stronę klubową.

 

Tymczasem w przerwie letniej zespół opuściło już kilku zawodników - m.in. Dawid Szymonowicz (Puszcza Niepołomice), Mateusz Kupczak (ŁKS Łódź), Konrad Matuszewski (Korona Kielce) i Filip Borowski (powrót z wypożyczenia do Lecha Poznań).

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie