Fortuna 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec zaskoczyło "Górali"

Zagłębie Sosnowiec wygrało w niedzielę 2:0.

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało u siebie z Zagłębiem Sosnowiec w 31. kolejce Fortuna 1 Ligi. Na listę strzelców wpisali się Michał Masłowski i Szymon Sobczak. - Musimy przeprosić kibiców za grę - powiedział po meczu Michał Janota.

Podbeskidzie Bielsko-Biała kilka dni temu wygrało swój pierwszy mecz w 2022 roku - 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. To miało być nowe otwarcie dla tej ekipy. - Wierzę, że to zwycięstwo da nam dużo pozytywnej energii. Do tej pory mieliśmy sporą presję, bo nie wygraliśmy w tym roku żadnego spotkania. (...) Teraz szybka regeneracja i wierzę, że w niedzielę razem z naszymi kibicami będziemy świętować zwycięstwo. - mówił wówczas bramkarz Matvei Igonen.

W niedzielę "Górale" musieli przełknąć gorzką pigułkę. Lepsi okazali się goście. Na gole trzeba było jednak poczekać do drugiej połowy. W 51. minucie po wrzuceniu piłki z autu i zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Masłowski. Niespełna kwadrans później wynik podwyższył Sobczak. Masłowski znów miał udział przy golu, tym razem dośrodkowując z rzutu wolnego.

Dla Zagłębia Sosnowiec to ważne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie. Co więcej, było to pierwsze zwycięstwo tej drużyny od 2 kwietnia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)

Bramki: Masłowski 51, Sobczak 64

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Matvei Igonen - Ezequiel Bonifacio (65. Michał Janota), Daniel Mikołajewski, Julio Rodriguez, Jeppe Simonsen, Konrad Gutowski - Yigit Emre Celtik, Mathieu Scalet (70. Kacper Wełniak), Dominik Frelek, Joan Roman (75. Dawid Polkowski) - Kamil Biliński

Zagłębie Sosnowiec: Michał Gliwa - Dawid Ryndak, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (89. Filip Borowski), Nikolas Korzeniecki, Michał Masłowski (77. Mykyta Peterman), Szymon Pawłowski (73. Wojciech Szumilas) - Szymon Sobczak (89. Vamara Sanogo)

Żółte kartki: Bonifacio, Rodriguez - Dalić, Masłowski