Szok! Pierwsza taka porażka Barcelony od pięciu lat

Pierwszy mecz półfinałowy kobiecej Ligi Mistrzów między Barceloną a Chelsea zakończył się niespodzianką. Mistrzynie Anglii wygrały 1:0, zadając rywalkom pierwszą porażkę na ich stadionie od pięciu lat.

Obie drużyny to uznane marki w kobiecym futbolu, lecz to Barcelona była faworytem tego spotkania.

Na prowadzenie wyszła jednak Chelsea, która na pięć minut przed końcem pierwszej połowy zdobyła bramkę. Do siatki trafiła Erin Cuthbert, wykorzystujac dogranie Sjoeke Nusken.

Mistrzynie Anglii utrzymały prowadzenie do końca spotkania, dzięki czemu mają zaliczkę przed drugim spotkaniem. Rewanż odbędzie się 27 kwietnia w Anglii.

Dla Barcelony to pierwsza porażka w sezonie oraz pierwsza porażka na własnym stadionie od pięciu lat!