Hajto zadał ważne pytanie? Odniósł się do mistrzostw w Katarze

Hajto zadał ważne pytanie? Odniósł się do mistrzostw w Katarze
fot. Polsat Sport, Cyfrasport
Jak powinna grać piłkarska reprezentacja Polski?

- Trzeba zadać sobie pytanie - czy my, jako Polacy, możemy mieć pretensje do stylu, czy patrzymy tylko na wynik - powiedział Tomasz Hajto. Ekspert w programie Cafe Euro Cast wypowiedział się na temat gry piłkarskiej reprezentacji Polski.

W półfinałach tegorocznych mistrzostw Europy wystąpią między innymi reprezentacje Anglii i Francji. Obie wymienione drużyny osiągają dobre wyniki, jednak kibice nie są zadowoleni ze stylu gry, jaki prezentują "Trójkolorowi" i "Lwy Albionu".

 

ZOBACZ TAKŻE: Były as Barcelony i Bayernu zakończył karierę. W piłce klubowej zdobył 32 trofea

 

Przez to w programie Cafe Euro Cast poruszony został temat stylu gry piłkarskiej reprezentacji Polski. Prowadzący wtorkowy odcinek Marcin Lepa przypomniał występ Biało-Czerwonych podczas mistrzostw świata w Katarze. Na ten temat kilka słów powiedział Tomasz Hajto. 

 

- Mówimy, że w brzydkim stylu graliśmy w Katarze. My się mądrze broniliśmy. Naszym celem było wyjście z grupy. To jest podstawa dla każdej reprezentacji - wyjść z grupy i zajść jak najdalej. Jeżeli wygrasz mistrzostwo Europy, to co z tego, że ktoś powie: "wygrali mistrzostwo, ale grali najbrzydziej". Na koniec kariery piłkarskiej i trenerskiej liczy się to, co masz w gablocie. Jeżeli coś tam jest, to znaczy, że grałeś w poważnej piłce - stwierdził ekspert.

 

Były reprezentant Polski postanowił zadać ważne pytanie dotyczące gry Biało-Czerwonych. 

 

- Trzeba zadać sobie pytanie - czy my, jako Polacy, możemy mieć pretensje do stylu, czy patrzymy tylko na wynik. Potencjał naszej drużyny jest inny niż drużyny narodowej Francji. Z drugiej strony ten turniej (Euro 2024 - przyp. red.) pokazał nam, że papier i nazwiska nie grają - podsumował Hajto. 

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie