Liga Mistrzów: Suarez show! Barcelona wygrała z Interem w hicie kolejki

Choć Inter Mediolan otworzył wynik meczu z Barceloną, wyjechał ze stolicy Katalonii z zerowym dorobkiem punktowym. Wszystko za sprawą dwóch trafień Luisa Suareza, które dały wygraną mistrzom Hiszpanii (2:1).

Spotkanie perfekcyjnie rozpoczęli zawodnicy Interu. Już w 3. minucie prowadzenie gościom dał Lautaro Martinez, który wykorzystał podanie z głębi pola, umiejętnie zastawił się w pojedynku z Clementem Lengletem i uderzeniem lewą nogą pokonał golkipera "Dumy Katalonii". Argentyńczyk pod koniec pierwszej połowy mógł podwyższyć wynik na 2:0, jednak tym razem świetnie interweniował ter Stegen. Chwilę później swojej okazji szukał Stefano Sensi, ale kibice Barcelony mogli odetchnąć z ulgą, gdyż jego uderzenie było niecelne.

W 58. minucie "Blaugrana" doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z prawej strony Arturo Vidala efektownym uderzeniem z powietrza wykorzystał Suarez i strzelił pierwszego gola dla Barcelony w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Kilka chwil po tym trafieniu, prowadzenie Barcelonie mógł dać Ousmane Dembele. Mocny strzał Francuza poszybował jednak nad bramką Samira Handanovicia.

Gdy wydawało się, że Barcelona i Inter podzielą się punktami, Suarez raz jeszcze pokonał golkipera Interu. Urugwajczyk wykończył indywidualną akcję Leo Messiego i, jak się później okazało, zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

Barcelona po dwóch kolejkach ma więc na swoim koncie cztery oczka. W pierwszej serii gier zremisowała z Borussią Dortmund (0:0). Gorzej prezentuje się bilans Interu. Podopieczni Antonio Conte w premierowym występie w Lidze Mistrzów w tym sezonie niespodziewanie podzielili się punktami ze Slavią Praga (1:1) i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy F.

FC Barcelona - Inter Mediolan 2:1 (0:1)

Bramki: Suarez 58, 85 - Martinez 3

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Clement Lenglet, Nelson Semedo - Frankie de Jong, Sergio Busquets (53. Arturo Vidal), Arthur - Leo Messi, Luis Suarez, Antoine Griezmann (66. Ousmane Dembele)

Inter Mediolan: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan de Vrij, Milan Skriniar - Antonio Candreva (71. Danilo D'Ambrosio), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Stefano Sensi (79. Matteo Politano), Kwadwo Asamoah - Lautaro Martinez, Alexis Sanchez (66. Roberto Gagliardini)

Żółte kartki: Griezmann, Pique, Sergi Roberto, Vidal - Barella, Sanchez

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.