Liga Mistrzów: Bayern gromi! "Czteropak" Lewandowskiego w kwadrans!

We wtorkowym meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa Bayernu Monachium rozgromiła na wyjeździe Crvenę zvezdę Belgrad aż 6:0 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie B. Kolejne kosmiczne spotkanie w tych rozgrywkach zanotował Robert Lewandowski, który w piętnaście minut strzelił cztery gole!

Od pierwszych minut zgodnie z planem to Bayern przejął inicjatywę. W 5. minucie strzał oddał Robert Lewandowski, ale to nie zaskoczyło stojącego w bramce Milana Borjana. Sto dwadzieścia sekund później aktywny Polak znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy, ale czując oddech zbliżającego się obrońcy, uderzył obok słupka.

Olbrzymia przewaga monachijczyków została udokumentowana jeszcze przed upływem kwadransa. W 14. minucie dośrodkowanie Philippe Coutinho wykorzystał strzałem głową Leon Goretzka.

W dalszej fazie rywalizacji dominacja Bayernu nie podlegała żadnych dyskusji. Przyjezdni co chwila stwarzali sobie dogodne okazje do podwyższenia rezultatu. W samej końcówce pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lewandowski, ale jego trafienie zostało anulowane, ponieważ podający do niego Corentin Tolisso przy przyjęciu dotknął piłkę ręką.

To, co zostało odebrane kapitanowi reprezentacji Polski, zostało przywrócone z nawiązką w drugiej połowie. W 52. minucie jego podanie ręką w polu karnym zablokował Milos Degenek i sędzia wskazał na wapno. Do "jedenastki" podszedł Lewandowski i zdobył siódmego gola w tej edycji Champions League. Jak się później okazało, był to dopiero początek koncertu naszego zawodnika...

W odstępie kwadransa Polak czterokrotnie zapisał się na liście strzelców! W 60. minucie wykorzystał zbyt lekki strzał Coutinho i dokładając nogę ustrzelił dublet. Hat-tricka skompletował strzałem głową w 64. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Benjamina Pavarda. Swoje dzieło zwieńczył w 68. minucie w sytuacji sam na sam z Borjanem. Dzięki temu Lewandowski z 10 bramkami awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów i został drugim piłkarzem w historii tych rozgrywek, który dwukrotnie strzelił co najmniej cztery gole w jednym meczu. Tym drugim jest Leo Messi.

Po takich ciosach ekipa Crveny już się nie podniosła, a tempo tego spotkania zdecydowanie opadło. Lewandowski plac gry opuścił w 77. minucie, ale mistrzowie Niemiec mogli dorzucić jeszcze kilka trafień. Ostatecznie Bayern wygrał 6:0, ponieważ w 90. minucie wynik ustalił Tolisso.

Bayern po tym triumfie z przytupem zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie B.

Crvena zvezda Belgrad - Bayern Monachium 0:6 (0:1)
Bramka: Goretzka 14, Lewandowski 53, 60, 64, 68, Tolisso 89

Crvena: Milan Borjan - Milan Rodić, Nemanja Milunović, Milos Degenek, Marko Gobelijć - Njegos Petrović (76. Mirko Ivanić), Jose Canas (61. Milos Vujic) - Mateo Garcia (69. Radovan Pankov), Marko Marin, Aleksa Vukanović - Richmond Boakye

Bayern: Manuel Neuer - Alphonso Davies, Jerome Boateng, Javi Martinez (68. Joshua Kimmich), Benjamin Pavard - Leon Goretzka, Thiago Alcantara - Kingsley Coman, Philippe Coutinho (61. Ivan Perisić), Corentin Tolisso - Robert Lewandowski (77. Thomas Mueller)

Żółta kartka: Milunović

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.