Arka liderem. Chrobry postraszył, ale z Trójmiasta wraca z pustymi rękami

Piłkarze Arki Gdynia zostali liderami Fortuna 1 Ligi

Arka Gdynia liderem Fortuna 1 Ligi. Zespół z Trójmiasta pokonał na własnym stadionie 2:1 Chrobrego Głogów i do niedzielnego spotkania Lechii Gdańsk pozostanie na 1. miejscu w ligowej tabeli.

Od początku meczu gospodarze rzucili się do ataków, ale w ich poczynaniach ofensywnych brakowało konkretów. Kibice w pierwszych 20 minutach spotkania obejrzeli dużo grania po obwodzie i kilka nieudanych prób dośrodkowania. Chrobremu brakowało pomysłu, ale goście tworzyli monolit w defensywie.

W 27 minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Arki, który nie zrozumiał się z jednym z obrońców i w ostatniej chwili ofiarną interwencją musiał ratować gospodarzy przed stratą gola. Chwilę później doskonałej okazji nie wykorzystał Kacper Skóra, który po dośrodkowaniu Przemysława Stolca obił poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Przełom nastąpił w 34. minucie. Olaf Kobacki podaniem uruchomił na skrzydle Karola Czubaka. Napastnik Arki opanował piłkę i odegrał ją do Alassana Sidibe, który pewnym mierzonym strzałem w prawe okienko bramki pokonał golkipera Chrobrego. Mimo kilku niezłych okazji dla jednych i drugich pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Początek drugiej połowy to przewaga gospodarzy, którzy za wszelką cenę próbowali wbić gościom drugą bramkę i zamknąć mecz. To udało się w 64. minucie. Przemysław Stolc rajdem ofensywnym całkowicie zaskoczył obronę Chrobrego i po asyście Czubaka uderzeniem po długim rogu pokonał Damiana Węglarza.

Po drugiej bramce dla Arki wydawało się, że gospodarze kontrolują przebieg meczu. Nic bardziej mylnego. W 78. minucie znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Robert Mandrysz. Pomocnik Chrobrego doskonale odnalazł się w polu karnym gospodarzy i pewnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył bramkarza Arki.

Goście do końca meczu próbowali strzelić wyrównującego gola, ale bezskutecznie. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie i Arka zameldowała się na fotelu lidera ligi.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1

Bramki: Alassane Sidibe 34, Przemysław Stol 64 - Robert Mandrysz 78