Bartosz Kurek oficjalnie ogłoszony! Powrót do PlusLigi stał się faktem

Siatkówka
Bartosz Kurek oficjalnie ogłoszony! Powrót do PlusLigi stał się faktem
fot. PAP
Bartosz Kurek oficjalnie ogłoszony! Powrót do PlusLigi stał się faktem

Koniec niepewności! Bartosz Kurek będzie w przyszłym sezonie siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ogłoszono to na specjalnej konferencji prasowej.

Dla polskiego siatkarza to powrót do klubu z Kędzierzyna-Koźla po 16-letniej przerwie. Kurek reprezentował barwy ZAKSY w latach 2005-2008, skąd przeniósł się do Skry Bełchatów. Od 2020 roku grał dla Wolf Dogs Nagoya, z którą rozstał się w tym roku.

 

Zobacz także: Kolejna siatkarska reprezentacja z awansem na igrzyska! Polacy mają się czego obawiać?

 

Oficjalne ogłoszenie nadeszło we wtorek. W Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano specjalną konferencję prasową, na której najpierw poznaliśmy nowego trenera ZAKSY. Następnie dowiedzieliśmy, że nowym siatkarzem klubu będzie właśnie Kurek.

 

- ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie - powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubową.

 

 

35-latek w reprezentacji Polski występuje od 2007 roku. Obecnie jest jej kapitanem. Wraz z kolegami w 2018 roku sięgnął po złoty medal mistrzostw świata, a w 2009 i 2023 roku po triumf w mistrzostwach Europy.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Serbia - Włochy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie