Hajto grzmi po karze dla Demirala. Padły mocne słowa

Hajto grzmi po karze dla Demirala. Padły mocne słowa
fot. PAP, Polsat Sport
Tomasz Hajto zabrał głos w sprawie Demirala

Obrońca reprezentacji Turcji Merih Demiral został zawieszony na dwa mecze Euro 2024 przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA). To kara za gest, jakiego dopuścił się w 1/8 finału. Głos w jego sprawie zabrał Tomasz Hajto w programie "Cafe Euro Cast".

We wtorkowym spotkaniu z Austrią w Lipsku Demiral zdobył dwa gole, a po jednym z trafień wykonał gest kojarzony z "Szarymi Wilkami", największą ekstremistyczną grupą działającą w Turcji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Koniec Copa America dla Brazylijczyków! Przesądziły rzuty karne

 

UEFA od razu zapowiedziała śledztwo w tej sprawie, a w piątek wydała decyzję, że zawodnik nie zagra w ćwierćfinale z Holandią. Finalnie Turcy przegrali 1:2. Dyskusję na temat tego, jaki był cel gestu Demirala, podjęto w programie Cafe Euro Cast.

 

- Uważam, że jeśli ktoś się naturalnie cieszy, ściągnie koszulkę to dla mnie jest chore, że daje się za to kartkę. Piłka to są emocje i można się cieszyć. Myślę, że demonstracja swojej wiary przez sportowców nie powinna być przedstawiana w widowiskach sportowych, ale z drugiej strony my katolicy niejednokrotnie wychodzimy na murawę i się żegnamy, i nas się za to nie kara. On wyraził swój pogląd, manifestację swoim znakiem. Wielu piłkarzy po strzelonym golu się żegna, kieruje palce do góry, pokazując swoją wiarę. Nie wiadomo, jaki on ma pogląd, co chciał pokazać - powiedział Tomasz Hajto w programie "Cafe Euro Cast". 

 

W półfinale Holandia zmierzy się z Anglią. To spotkanie odbędzie się w środę 10 lipca. 

 

Całość w poniższym materiale wideo.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie