Liga Mistrzów: Lewandowski ustanowił nowy rekord. "Potrzebujesz goli? Zadzwoń!"

Robert Lewandowski we wtorkowym meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów strzelił cztery gole w niespełna kwadrans. Jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Crvenę zvezdę Belgrad aż 6:0. Reprezentant Polski ustanowił nowy rekord - najszybciej zdobyty "czteropak" w historii Champions League.

Wielu piłkarzy zdobywało co najmniej cztery gole w tych rozgrywkach, ale żaden nie uczynił tego tak szybko jak Lewandowski we wtorkowym meczu w Belgradzie. Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie w 53. minucie, kiedy to wykorzystał rzut karny. Kolejne trafienia dorzucił w 60., 64. oraz 68. minucie. To oznacza, że potrzebował na to 14 minut. Jego średnia to gol co trzy i pół minuty! Nikt wcześniej nie dokonał czegoś podobnego.

Zauważyli to dziennikarze z całego świata. ESPN FC zamieściło tweeta, który przypomniał o pięciu golach "Lewego" w dziewięć minut w pamiętnym meczu ligowym z Wolfsburgiem w 2015 roku. "Potrzebujesz goli? Zadzwoń do Roberta Lewandowskiego" - napisano.

W tegorocznej edycji Champions League Lewandowski ma już na swoim koncie dziesięć trafień i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. W sumie w Lidze Mistrzów zdobył już 63 bramki. Przed nim są jedynie Karim Benzema (64), Raul (71), Leo Messi (113) oraz Cristiano Ronaldo (127).

Lewandowski dołączył także do zacnego grona czterech piłkarzy, którzy strzelali gole we wszystkich pierwszych pięciu kolejkach fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek. Jako pierwszy dokonał tej sztuki Alessandro Del Piero w 1995 roku. Oprócz niego są także Serhij Rebrov, Cristiano Ronaldo, Neymar i od 26 listopada również Polak.

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.