Liga Europy: Jednostronny mecz w Londynie. Pewne zwycięstwo Arsenalu

Arsenal pokonał przed własną publicznością SSC Napoli 2:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Gospodarze ustalili wynik tego meczu jeszcze pierwszej połowie. Piotr Zieliński zagrał od pierwszej minuty, z kolei Arkadiusz Milik wszedł na boisku w drugiej części gry.

Arsenal przeważał od pierwszych minut. Goście nie mieli pomysłu i sposobu na dobrze funkcjonujących podopiecznych Unaia Emry'ego i gubili się w prostych sytuacjach. Pierwszy cios spadł na ekipę "Azzurich" w 14. minucie, gdy po pięknej akcji na listę strzelców wpisał się Aaron Ramsey. Goście byli bezsilni i mogli się tylko przyglądać, jak "Kanonierzy" obejmują prowadzenie po szybkiej grze z klepki na jeden kontakt.

Kibice, którzy w czwartkowy wieczór przyszli na stadion Emirates nie musieli długo czekać na kolejnego gola. W 24. minucie wynik  podwyższył Lucas Torreira, który oddał płaski strzał z dystansu zza pola karnego. Pechową interwencję w tej sytuacji zaliczył Kalidou Koulibaly od którego odbiła się piłka kompletnie myląc próbującego zareagować bramkarza.

W 65. minucie na boisku pojawił się Milik, który zmienił Driesa Mertensa. Wejście Polaka ożywiło grę Napoli, ale wynik nie uległ zmianie. Kilkanaście minut przed upływem regulaminowego czasu gry świetnej sytuacji do zdobycia gola kontaktowego nie wykorzystał Zieliński, który spudłował z kilku metrów.

Arsenal zwyciężył zasłużenie, i przed podopiecznymi Carlo Ancelottiego ciężkie zadanie, żeby podnieść się i odbudować przed rewanżem w Neapolu.

Arsenal - SSC Napoli 2:0 (2:0)

Bramki: Ramsey 14., Torreira 24.

Arsenal: Petr Cech - Sokratis Papastatopulos, Laurent Koscielny, Nacho Monreal - Ainsley Maitland-Niles, Lucas Torreira (77. Mohamed Elneny), Aaron Ramsey, Sead Kolašinac, Mesut Ozil (67. Henrikh Mkhitaryan) - Alexandre Lacazette 67. (Alex Iwobi), Pierre-Emerick Aubameyang

Napoli: Elseid Hysaj - Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Mário Rui, Elseid Hysaj - José Callejón, Fabián Ruiz (82. Adam Ounas), Allan, Piotr Zieliński - Dries Mertens (66. Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne (82. Amin Younes)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Dziękujemy, że byli Państwo z nami, dobranoc.

Koniec! Arsenal pewnie pokonał Napoli przed własną publicznością i z dwubramkową zaliczką pojedzie na rewanż do Włoch.

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

Interweniujący Czech zahaczył łokciem Koscielnego, który na moment musiał opuścić boisko.

Dwie minuty plus to co doliczy sędzia pozostało do końca tego meczu. Napoli zawiodło na całej linii, a Arsenal dąży do kolejnego gola i pogrążenia Włochów.

Rzut rożny dla gości i kolejna szansa na gola kontaktowego.

Zmarnowana stuprocentowa okazja Ramseya! Arsenal powinien prowadzić już 3:0.

Na kolejnym spalonym złapany piłkarz Napoli. Dobrze ustawia się Arsenal.

Trzecia zmiana w ekipie Arsenalu. Boisko opuścił zdobywca drugiego gola Lucas Torreira, a w jego miejsce Mohamed Elneny.

Doskonała sytuacja Zielińskiego, ale Polak fatalnie przestrzelił z piątego metra. Futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Fantastyczna interwencja Mereta, który dwoi się i troi na linii bramkowej. Uderzał Aubameyang.

Zmiana także w drużynie Arsenalu. Na murawie melduje się Iwobi za Lacazette\'a i Mychitarian, który zmienił Ozila.

Na boisku melduje się Arkadiusz Milik, który wszedł za Driesa Mertensa.

Lewą flanką atakuje Napoli, Piotr Zieliński szuka pozycji do strzału, ale uniemożliwia mu to natychmiastowy doskok obrońców rywala.

Mocny strzał  Nacho Monreala, ale świetnie interweniował golkiper gości.

Gra wyrównała się. Piłka jest raz pod jednym, raz po drugim polem karnym.

Celny strzał na bramkę Koulibaly'ego po rzucie rożnym, ale dobrze ustawiony Cech.

Piłka w siatce, ale ewidentny spalony Insignie i gol nieuznany.

Odważniej ruszyło Napoli, ale to za mało, żeby zaskoczyć Arsenal.

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Upomniany Elseid Hysaj za faul na Alexandre Lacazette.

Rozpoczęliśmy drugą połowę! Przy piłce Napoli.

Koniec pierwszej połowy! Jeżeli Napoli nie weźmie się w garść, to może się zakończyć dla nich pogromem.

Przed świetną okazją Insigne, który będąc ustawionym naprzeciwko bramki Arsenalu fatalnie przestrzelił. W odpowiedzi Ramsey, ale bramkarz chwyta piłkę

Wspaniały drybling Ozila, który balansem ciała okiwał dwóch piłkarzy drużyny przeciwnej jest dobrym podsumowaniem tej części gry.

Niecelny strzał Mario Rui, ale w końcu odpowiedź Napoli.

Ostatni fragment pierwszej części meczu. Sunie kolejny atak Arsenalu i kolejna bramka wydaje się tylko kwestią czasu. Gości uratować może tylko przerwa.

Dobry strzał po koźle Aubameyanga, ale udanie interweniował Alex Meret.

Goście starają się wymuszać faule, ale czujny hiszpański arbiter nie daje się nabierać na te "sztuczki".

Jednostajne tempo rozgrywania akcji i brak elementu zaskoczenia to główne problemy graczy z Neapolu w pierwszej połowie.

Brak komunikacji między poszczególnymi formacjami klubu Serie A jest bardzo widoczny. Anglicy przejmują piłkę bez konieczności zawiązywania wysokiego pressingu.

Arsenal całkowicie kontroluje przebieg tego spotkania. Napoli ma problem z utrzymaniem się przy piłce. Tempo spotkania spadło, a miejscowi konstruują kolejne ataki.

Arsenal się nie zatrzymuje, przed szansą Aubameyang, który oddał strzał z pierwszej piłki, ale zbyt słabo.

Gol! 2:0. Silny strzał po ziemi Lucasa Torreiry, piłka odbiła się od Kalidou Koulibaly\'ego i zmyliła interweniującego Alexa Mereta. Napoli na kolanach.

Bardzo dobrze wygląda gra defensywna londyńczyków, Piłkarze z Napoli jakby bez wiary we własne umiejętności.

Przyjezdni próbują grać krótkie piłki, ale piłkarze Unaia Emery'ego są na to przygotowani i dobrze czytają grę.

Bezradne Napoli nie ma pomysłu na dobrze dysponowaną drużynę 13-krotnych mistrzów Anglii.

Gol! Piękna akcja Arsenalu. Pewna gra z klepki na jeden kontakt i obrona gości rozmontowana. Zdobywcą bramki Ramsey. Przytomnym podaniem w polu karnym popisał się Ainsley Maitland-Niles.

I znowu korner dla "Kanonierów".

Dobre oskrzydlenie polskiego pomocnika, ale jego podanie do Insigne nieudane.

Polak dryblował w prawym sektorze boiska, ale wygoniony pod chorągiewkę rożną wywalczył wrzut z autu. W kolejnej akcji Zieliński podawał do Insigne, ale ten na spalonym.

Dwie próby strzałów z dystansu Arsenalu, ale oba uderzenia zablokowane.

Faulowany we własnym polu karnym był Zieliński i Napoli ma chwilę wytchnienia.

Będziemy mieli trzeci rzut rożny dla Arsenalu.

Od początku aktywny jest Aaron Ramsey, który dobrze napędza akcje Anglików.

Napoli ma problem z wyjściem z własnej połowy, a gospodarze po raz kolejny próbowali z rzutu rożnego.

W natarciu Arsenal. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Mesut Ozil.

Ruszyli!

Za chwilę arbiter główny tego spotkania - Alberto Undiano da sygnał gwizdkiem do rozpoczęcia meczu. Pierwsi zagrywać piłkę będą gospodarze.

Piłkarze są już na murawie. Wybrzmiał hymn Ligi Europy.

Dzisiejszy mecz skomentują Bożydar Iwanow i Artur Wichniarek.

W drużynie "Azzurich" od pierwszej minuty zagra Piotr Zieliński, z kolei Arkadiusz Milik rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Oto jak prezentują się wyjściowe jedenastki obu drużyn:

Witamy Państwa serdecznie w relacji na żywo z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy pomiędzy drużynami Arsenal - SSC Napoli.