Fortuna 1 Liga: Arcyważna wygrana Odry! Gol w samej końcówce

Piotr Żemło dał skromne zwycięstwo Odrze w spotkaniu z Chrobrym Głogów.

W pierwszym meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi Odra Opole wygrała skromnie z Chrobrym Głogów 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w samej końcówce Piotr Żemło. Po raz pierwszy po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem, na stadionie pojawi się kibice.

Od początku meczu optyczną przewagę mieli gospodarze, ale to głogowianie w dziewiątej minucie trafili do siatki. Sebastian Jarzębak bramki Mikołaja Lebedyńskiego jednak nie uznał. Według niego napastnik Chrobrego był na pozycji spalonej.

W dalszej części spotkania w polu karnym przewrócił się Marcel Ziemann. Arbiter nie dał się jednak nabrać i wręczył piłkarzowi żółtą kartkę za symulowanie.

Fortuna 1 Liga: Radomiak i Bełchatów otrzymały dodatkowy czas ws. licencji

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Opolanie nadal dominowali nad gośćmi, ale nic z tego nie wynikało. Gdy wydawało się, że kibice zgromadzeni na stadionie miejskim „Odra” bramek nie zobaczą - zwycięskie trafieniem w 88. minucie popisał się Piotr Żemło.

Piłkarze Dietmara Brehmera dzięki wygranej wydostali się ze strefy spadkowej. Z 31 punktami plasują się na 15. lokacie. Bezpośrednio za nimi sklasyfikowani są piłkarze Chrobrego.

Odra Opole – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramki: Piotr Żemło 88'

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Kacper Tabiś (59' Jarosław Czernysz), Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Patryk Janasik - Tomáš Mikinič, Sebastian Bonecki (46' Rafał Niziołek), Miłosz Trojak, Mateusz Czyżycki, Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech (77' Szymon Skrzypczak)

Chrobry Głogów: Michał Szromnik - Przemysław Stolc, Oliver Práznovský, Kamil Juraszek, Jarosław Ratajczak (89' Damian Piotrowski) -Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Robert Mandrysz (85' Krzysztof Kubica), Marcel Ziemann (71' Maksymilian Banaszewski) - Adrian Benedyczak, Mikołaj Lebedyński

Żółte kartki: Piech, Czyżycki, Żemło, Trojak  – Ziemann, Juraszek, Mandrysz, Drewniak

Sędzia: Sebastian Jarzębak

Stadion: Stadion Miejski „Odra”