Mołdawia - Polska. Skrót meczu (WIDEO)

Polska przegrała w Kiszyniowie z Mołdawią 2:3 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy, chociaż do przerwy prowadziła 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. To druga porażka kadry Fernando Santosa w trzecim spotkaniu kwalifikacji. Oto skrót meczu Mołdawia - Polska.

Do przerwy wyglądało na to, że podopieczni selekcjonera Fernando Santosa nie będą mieli żadnych kłopotów z wywiezieniem kompletu punktów z Kiszyniowa, tym bardziej że gospodarze w ogóle nie zagrażali bramce Wojciecha Szczęsnego. Biało-Czerwoni prowadzili po trafieniach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

W drugiej połowie stracili jednak kontrolę nad spotkaniem. Dwukrotnie zaskoczył ich Ion Nicolaescu, a wynik ustalił Vladislav Baboglo.

Mołdawia - Polska 3:2 (0:2)

Bramki: Nicolaescu 48, 79, Baboglo 85 - Milik 12, Lewandowski 34

Mołdawia: Dorian Railean - Ioan-Calin Revenco, Artur Craciun, Victor Mudrac, Veaceslav Posmac - Maxim Cojocaru, Vladislav Baboglo, Cristian Dros (46. Nichita Motpan), Vitalie Damascan (46. Virgiliu Postolachi), Oleg Reabciuk - Ion Nicolaescu (85. Serafim Cojocari)

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski (64. Bartosz Bereszyński), Damian Szymański, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański (83. Karol Linetty), Nicola Zalewski (64. Jakub Kamiński) - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik (73. Karol Świderski)