Wyjątkowy gol Roberta Lewandowskiego z Mołdawią. Przeszedł do historii

Robert Lewandowski przeszedł do historii

W meczu Mołdawia - Polska na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. W 34. minucie kapitan reprezentacji podwyższył prowadzenie "Orłów" na 2:0. Było to wyjątkowe, bo jubileuszowe, trafienie.

Polacy dobrze weszli w mecz z Mołdawianami. Od początku przejęli inicjatywę i sprawiali dużo lepsze wrażenie od rywali.

Polacy oddawali kolejne strzały na bramkę gospodarzy, podczas gdy ci nie potrafili zagrozić Wojciechowi Szczęsnemu. Wynik otworzył w 12. minucie Arkadiusz Milik. Napastnik Juventusu wykorzystał zgranie głową Roberta Lewandowskiego.

W 34. minucie role się odwróciły. To Milik podawał, a gwiazdor FC Barcelona wykończył akcję celnym strzałem. Kapitan podwyższył więc na 2:0, a przy okazji przeszedł do historii. Zdobył bowiem bramkę numer 1500 w historii reprezentacji Polski.

W drugiej połowie Mołdawianie zaskoczyli Polaków, najpierw doganiając, a później przeganiając gości. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:2.

Poprzedni tego typu jubileusz miał miejsce ponad 24 lata temu. W lutym 1999 roku 1000. bramkę w historii "Biało-Czerwonych" zdobył Wojciech Kowalczyk. Napastnik trafił w meczu towarzyskim z Finlandią.